To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - [Lacetti] Manual oswietlenia tablicy L kombi

tarna - 2012-10-14, 12:22
Temat postu: [Lacetti] Manual oswietlenia tablicy L kombi
Taki sobie manual komentujcie :P

manual

griba - 2013-07-16, 09:52
Temat postu: Alternatywna metoda z regeneracją wkrętów
Bardzo ładnie pokazane. Ten problem z lampkami występuje również w NUII.

Alternatywny sposób dostępu do nich polega na rozwiercenia zardzewiałych wkrętów wiertłem około 4 mm i założeniu nowych spinek oraz blachowkrętów.

Po rozwierceniu starych wkrętów wyjmujemy całe lampki i wymieniamy żarówki. Dajemy nowe spinki i wkręty. Od spodu ładujemy smar na spinki. Główki wkrętów też pokrywamy smarem na równo z plastikiem lampki, a same otwory zalepiamy taśma izolacyjną. Dzięki temu łby wkrętów nie skorodują i przy następnej wymianie będzie można je odkręcić. A w miejsce żarówek W5W dajemy W3W - trochę dłużej wytrzymują i nie palą oprawek.

Niestety nie mam więcej zdjęć - tak to wygląda w praktyce > lampka i wkręty zaciągnięte smarem. Tutaj akurat widać zdjętą listwę, bo głównym celem naprawy było usprawnienie zatartego mechanizmu wycieraczki i regeneracja klamki klapy (przerdzewiała ośka i sprężyna).

esjot - 2013-07-16, 10:44

griba napisał/a:
A w miejsce żarówek W5W dajemy W3W - trochę dłużej wytrzymują i nie palą oprawek.

Ja poszedłem inną drogą. Kupiłem żarówki w5w ale ultra life

Na razie świecą już rok, czyli już dłużej niż standardowe w moim samochodzie

griba - 2013-07-16, 10:54
Temat postu: A może LED?
Można też iść w LED, ale ja jestem tradycjonalistą i nie próbowałem. ;)
XaRaDaS - 2013-07-16, 12:10

hmm, nie wiem ile temu u mnie były wymieniane, ale chyba nadal świecą, zresztą nie sprawdzałem ostatnio :mrgreen: jak będę już musiał wymieniać to raczej tylko LED.
kapczur - 2013-07-16, 21:11

Ja mam ledy w schowku, kabinie, bagażniku, jako postojówki i oświetlenie tablic.
O ile w środku auta faktycznie światło jest mocniejsze i ledy się sprawdzają, o tyle te bardziej narażone na temperaturę/ warunki atmosferyczne często się przepalają :(
Zazwyczaj po jakimś czasie świeci tylko kilka z diod...

Dodatkowo średnio wyglądają zimne białe diody w komplecie ze standardowymi (źółtawymi) światłami mijania :)