To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

CarAudio - Wejscie AUX

aro05 - 2013-07-02, 09:01
Temat postu: Wejscie AUX
Czeka mnie daleka podroz noca z rodzina. Mialem wiec nadzieje, ze bede mogl uzywac tego wejscia by sluchac muzyki przez sluchawki. Niestety wyglada na to, ze nie jest to mozliwe (wejscie uzywane jest min. do podlaczania nosnikow zewnetrznych). A moze da sie to zmienic w ustawieniach?
user_01 - 2013-07-02, 09:04
Temat postu: Re: Wejscie AUX
aro05 napisał/a:
Czeka mnie daleka podroz noca z rodzina. Mialem wiec nadzieje, ze bede mogl uzywac tego wejscia by sluchac muzyki przez sluchawki. Niestety wyglada na to, ze nie jest to mozliwe (wejscie uzywane jest min. do podlaczania nosnikow zewnetrznych). A moze da sie to zmienic w ustawieniach?

Przeciez jest opisane WEJSCIE AUX, czyli jak w kazdym innym radiu to jest wejscie wiec sygnalu zwrotnego nigdy tam nie bedzie.

To tak jakbys chcial aby twoje sluchawki robil za mikrofon podlaczone do tego samego gniazda w radiu.

aro05 - 2013-07-02, 10:25

masz racje, ale potocznie mowi sie tez WEJSCIE sluchawkowe, choc sygnal wychodzi:)
wszim - 2013-11-09, 18:40

aro05 napisał/a:
masz racje, ale potocznie mowi sie tez WEJSCIE sluchawkowe, choc sygnal wychodzi:)

Potocznie mówi się WYJŚCIE słuchawkowe. :mrgreen:

mario - 2013-11-10, 02:06

Interesujący problem: nie będę mówił co sądzę o prowadzeniu w słuchawkach nadających muzę, bo dostałbym bana, ale chciałem sprawdzić co na ten temat mówi kodeks drogowy.
Zamieszczam pierwszą znalezioną informację, z którą osobiście się zgadzam:

"W KRD nie ma przepisu bezpośrednio zabraniającego używania słuchawek. Co więcej można korzystać z telefonu jeżeli nie wymaga to trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku (Art. 45. ust 2 KRD) a więc wydaje mi się, że zestawy słuchawkowe są legalne.

Pomijając kwestie przepisów to trzeba być niezłym kretynem żeby słuchać muzyki ze słuchawek prowadząc auto. Ale patrząc na zachowanie kierowców na naszych drogach podejrzewam, że idiotów mających podobne pomysły znalazłoby się całkiem sporo.

Jest też art 3 ust 1 KRD :
1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego , ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.

Nie jestem prawnikiem i nie wiem jak interpretuje się w praktyce ten przepis ale świadome pozbawienie się narządu zmysłu jakim jest słuch przy prowadzeniu pojazdu moim zdaniem ma negatywny wpływ na bezpieczeństwo. Z drugiej strony ktoś mógłby powiedzieć, że osoby głuchonieme mogą mieć prawko. Owszem ale oznaczone naklejkami z przodu i z tyłu pojazdu symbolem skreślonego ucha w celu ostrzeżenia innych kierowców. Geniusz-artysta w słuchawkach raczej takich naklejek sobie nie przyklei."

Koniec cytatu.

matrix has you

paulr - 2013-11-12, 02:09

sam osobiście jeszcze nie widziałem radia, które ma wyjście na słuchawki, choć pewnie może i są. Sam bym na to nie wpadł by ich używać, a nie sprawdzałem w chevrolecie, ale radia przecież mają że można wybierać czy przód czy tył ma grać głośniej więc można wyłączyć tył i prawą stronę pozostawiając tylko jeden grający głośnik obok kierowcy,
Z drugiej strony, jak ktoś jedzie szyby pozamykane, radio nie musi wcale głośno grać by skutecznie odizolować nas od dźwięków z zewnątrz. Nie wiem jak wy ale ja nie raz widzę w lusterku karetkę, czy jadącą "na mnie" a słuchać ją jak jest już praktycznie przy mnie, więc nie zerkając w lusterko zobaczył bym ją dopiero podczas wyprzedzania (jak dała by radę)
Co do "wejścia/ wyjścia" słuchawkowego, to owszem mówi się na złącze 3,5mm u mnie np wejście słuchawkowe, ale tylko ze względu na jego wielkość, jak powiesz komuś jack 3,5mm to mało kto będzie wiedział a wejście słuchawkowe większość jakoś tam sobie wyobrazi. Tak samo jak klasa kompakt niektórzy nazywają klasą GOLFA, co nie znaczy że wszystkie kompakty to golfy.

C77 - 2013-11-12, 13:52

paulr napisał/a:
sam osobiście jeszcze nie widziałem radia, które ma wyjście na słuchawki, choć pewnie może i są...

Są, to znaczy były w pierwszych Cruzach (Lacetti Premiere)
i do dziś wszyscy właściciele Chevroleta Cruze mają po tym pamiątkę w postaci zaślepki :-)

XaRaDaS - 2013-11-12, 15:32

Jak dla mnie to i tak, jazda w słuchawkach samochodem jako kierowca jest niewygodna, co innego np. autobusem. Po drugie wolę słyszeć co się dzieje. Pominę jeszcze tych delikwentów lubujących się w "mocnych" brzmieniach i stojąc na światłach widać jak ich puszka się odkształca :D ci też niewiele słyszą z otoczenia.

Tak jak jestem przeciwnikiem używania telefonów bez zestawu głośnomówiącego i nie mam na myśli słuchawkowego, tak i jestem za zakazem słuchania muzyki przez słuchawki.

aro05 - 2013-12-06, 14:58

Jak wczesniej napisalem, dluga podroz w nocy z dziecmi, sluchanie radia jest wiec wykluczone. Spokojnie moge sluchac audiobook i w tym samym czasie slyszec silnik.
paulr - 2013-12-08, 10:43

jak im przeszkadza radio to kup im stopery, przecież orlando samą jazdą powoduje takie hałasy